V Bostonu pokračuje proces s Džocharem Carnajevem obviněným z útoku na maraton

Soud v americkém Bostonu bude pokračovat ve výběru poroty, která rozhodne v procesu s Džocharem Carnajevem. Ten je kvůli útoku na bostonský maraton v roce 2013 obviněný ze třiceti trestných činů. Za 17 z nich mu hrozí trest smrti. Při atentátech v cílové rovince maratonu zemřeli tři lidé, 260 dalších bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Bostonu začal soud s Džocharem Carnajevem, obviněným z útoku na tamní maraton

V Bostonu začal soud s Džocharem Carnajevem, obviněným z útoku na tamní maraton | Foto: Lenka Kabrhelová | Zdroj: Český rozhlas

Po několikadenním hodnocení dotazníků od potenciálních porotců, kterých je víc než 1300, dnes kandidáti začnou přicházet k detailním pohovorům.

Soudce George O'Toole v elektronickém prohlášení znovu uvedl, že nepochybuje o tom, že je možné najít 12 spravedlivých a nestranných porotců a šest náhradníků.

Obhájci Džochara Carnajeva tvrdí opak. Předtím znovu požádali o odklad procesu s tím, že útoky v Paříži oživí vzpomínky na bostonské atentáty a zkomplikují výběr nestranné poroty.

Soudce ale návrh zamítl. Samotný proces podle jeho očekávání začne na konci ledna.

FBI zatkla muže, který prý plánoval útok na sídlo amerického Kongresu

Číst článek

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme