V boxerském ringu zlikvidoval všechny soupeře. Teď čeká Vitalije Klička politická bitva

Ukrajinský parlament je proslulý tím, že se v něm poslanci už několikrát veřejně porvali. Do politického ringu na Ukrajině teď ale přibude politikům ten nejtěžší soupeř – několikanásobný mistr světa v těžké váze Vitalij Kličko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Kličko a Tony Thompson v souboji o titul | Foto: ČTK/AP

V nedělních parlamentních volbách může jeho strana Udar skončit druhá. Na podpásové údery je boxer Kličko zvyklý. Teď ho čekají i v politice.

Vitalij Kličko nemá problém nalákat na své předvolební mítinky stovky lidí. Věří, že jeho strana Udar je pro politikou unavené Ukrajince tou nejlepší volbou.

„Nabízíme demokracii, nechceme žít v autoritářském režimu. Pro nás je nejdůležitější svoboda člověka, jeho práva a zákony. Naší hodnotou nejsou nakradené peníze,“ tvrdí Vitalij Kličko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Petra Vavroušky o politické kariéře ukrjainského boxera Vitalije Klička na Radiožurnálu

A jak využije své zkušenosti z boxu v politice?

„Chtěl bych, aby se politika od boxu nelišila. To znamená, aby i v ní platila jasná pravidla. Tak to dnes ale na Ukrajině nefunguje,“ říká Kličko.

Rád by to proto změnil. „Nabízíme demokracii. Nechceme žít v autoritářském režimu. Pro nás je nejdůležitější svoboda člověka, jeho práva a zákony. Naší hodnotou nejsou nakradené peníze,“ říká.

Nový parlament si Ukrajinci vyberou už v neděli. Opoziční strana Udar je v předvolebních průzkumech na druhém místě.

Petr Vavrouška, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme