V Bratislavě soudí šéfa podsvětí

Za mimořádných bezpečnostních opatření pokračuje v Bratislavě proces se šéfem bánskobystrického podsvětí Mikolášem Černákem. Loni byl odsouzen za vraždu, braní rukojmí a další trestné činy k patnácti letům odnětí svobody. Proti rozsudku se Černák odvolal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během odvolacího řízení byl za nevyjasněných okolností zavražděn svědek Marián Karcel. V prosinci byl Mikoláš Černák za výjimečných opatření přepraven z Leopoldova do bratislavské vazební věznice. Policie zveřejnila, že na leopoldovské zdi byly nalezeny skoby a tvrdila, že Černák se chtěl pokusit o útěk. Ministr vnitra Pittner před několika týdny informoval o hrozbách únosem a dokonce i zabitím několika ústavním činitelům. Vycházejí údajně z Černákova okolí, které chce svého bose dostat na svobodu. Mezi jmény těch, jimž prý podsvětí usiluje o život, je prezident, premiér, ministři spravedlnsti, vnitra a další. Řada z nich má už delší dobu zesílenou policejní ochranu. Okolí justičního paláce je neprodyšně uzavřeno. Při procesu bude mimojiné asistovat jednotka rychlého nasazení a vrtulníky. V přilehlých ulicích platí přísná dopravní omezení.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme