V Bratislavě soudí šéfa podsvětí

Za mimořádných bezpečnostních opatření pokračuje v Bratislavě proces se šéfem bánskobystrického podsvětí Mikolášem Černákem. Loni byl odsouzen za vraždu, braní rukojmí a další trestné činy k patnácti letům odnětí svobody. Proti rozsudku se Černák odvolal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během odvolacího řízení byl za nevyjasněných okolností zavražděn svědek Marián Karcel. V prosinci byl Mikoláš Černák za výjimečných opatření přepraven z Leopoldova do bratislavské vazební věznice. Policie zveřejnila, že na leopoldovské zdi byly nalezeny skoby a tvrdila, že Černák se chtěl pokusit o útěk. Ministr vnitra Pittner před několika týdny informoval o hrozbách únosem a dokonce i zabitím několika ústavním činitelům. Vycházejí údajně z Černákova okolí, které chce svého bose dostat na svobodu. Mezi jmény těch, jimž prý podsvětí usiluje o život, je prezident, premiér, ministři spravedlnsti, vnitra a další. Řada z nich má už delší dobu zesílenou policejní ochranu. Okolí justičního paláce je neprodyšně uzavřeno. Při procesu bude mimojiné asistovat jednotka rychlého nasazení a vrtulníky. V přilehlých ulicích platí přísná dopravní omezení.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme