V Bratislavě vrcholí přípravy na americko-ruský summit

Bratislava se chystá na svou velkou chvíli - zítra se ve slovenské metropoli sejdou prezidenti George Bush a Vladimír Putin. Americký prezident má na Slovensko přicestovat už dnes večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bezpečnostní opatření v Bratislavě

bezpečnostní opatření v Bratislavě | Foto: Igor Šefr

O bezpečnost během bilaterálních jednání amerického prezidenta se slovenskými představiteli i po dobu rusko-amerického summitu se bude starat přes 5 tisíc policistů, 400 vojáků a stejný počet hasičů. Připraveni jsou i speciálně vycvičení psi, kteří dokáží odhalit přítomnost výbušnin. Vzdušný prostor nad Bratislavou budou střežit dvě stíhačky MIG 29.

Centrum města bylo rozděleno do tří bezpečnostních zón. Ty nejužší červené jsou kolem bratislavského hradu, úřadu vlády a hotelů, kde budou cizí delegace ubytované.

Ve městě už se objevily zátarasy. Pro případ nepokojů vyvolaných protesty proti některému ze státníků má policie připravená 3 obrněná vozidla, 3 vodní děla a take techniku na vytlačování davu. Podle policejního prezidenta Antona Kulicha by ale přes všechna opatření měla Bratislava zůstat otevřeným městem.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme