V Brazílii vrcholí kampaň před nedělními prezidentskými volbami

Už v neděli se bude volit prezident páté nejlidnatější země na světě. V Brazílii budou voliči ve druhém kole vybírat mezi Dilmou Roussefovou z Dělnické strany a jejím vyzyvatelem sociálním demokratem José Serrou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Socha Ježíše Krista | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle zvláštního zpravodaje Českého rozhlasu v Brazílii, Davida Koubka, je předvolební kampaň poměrně divoká a oba kandidáti na sebe vytahují korupční skandály a obviňují se ze lži: „Volební kampaň se tady skoro zvrhla a všechny lži a nejrůznější skandály se propírají v reklamách, v médiích a dokonce i v poslední televizní debatě.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Radiožurnál má v Brazílii zvláštního zpravodaje Davida Koubka.

Hlavním tématem voleb jsou sociální programy, které by měly pomoci desítkám milionů chudých, kteří v Brazílii žijí. Oba dva kandidáti slibují, že budou pokračovat v sociálních programech, které rozvinul současný prezident Lula.

Podle zpravodaje Českého rozhlasu nejsou programy obou kandidátu příliš rozdílné a může proto rozhodnout to, že Dilma Roussefová je žena a mohla by tak být první prezidentkou Brazílie.

„Je to právě Dilma Roussefová, která má v posledních průzkumech navrch zhruba o 10 procent. Takže to vypadá, že to bude skutečně ona. Uvidíme, jestli se do neděle ještě neobjeví nějaký další skandál, ale vypadá to, že Brazílie bude mít první ženu v čele státu,“ dodává Koubek.

David Koubek, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme