V brazilském Manausu řeší podivné vraždy. Během čtyř dní zemřelo 35 lidí

V dvoumilionovém městě Manaus v brazilské Amazonii vyšetřují nezvykle velké množství zabití a vražd. Během uplynulých čtyř dní někdo usmrtil 35 osob. Podle některých indicií by spolu mohly jednotlivé zločiny souviset.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arena Amazonia v Manausu hostí celkem čtyři zápasy světového šampionátu | Zdroj: Reuters

Co se týče míry kriminality, je Manaus jedním z nejhorších měst v Brazílii i na světě, i tak se ale jedná o zarážející počet případů. Právě proto se policie domnívá, že spolu všechna zabití a vraždy souvisejí.

První obětí se stal v pátek seržant vojenské policie, kterého přepadli neznámí útočníci. Snažil se bránit, ale to se mu stalo osudným. V sobotu ráno došlo v průběhu velmi krátkého časového úseku po celém městě k 15 vraždám. Další vlna násilí Manaus zasáhla v neděli ráno a v pondělí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V brazilském Manausu řeší podivné vraždy. Během čtyř dní zemřelo 35 lidí. Podrobnosti zjišťoval zpravodaj ČRo David Koubek

Vyšetřovatelé stále pátrají po motivu zločinů. Zatím ani nelze stoprocentně potvrdit, že šlo skutečně o akci jedné skupiny.

Jedním z možných vysvětlení je vyřizování účtů v rámci znepřátelených kriminálních skupin nebo drogových gangů. Mohlo by jít například o pomstu za páteční smrt jednoho zločince v manauském vězení.

Vyšetřovatelé ale prověřují také možnost, že se policisté mstí za smrtelné přepadení jejich kolegy. Podobné policejní msty totiž nejsou v Brazílii až tak neobvyklou záležitostí.

Manaus loni hostil několik zápasů mistrovství světa ve fotbale a příští rok se tam budou hrát některé zápasy olympijského turnaje. Návštěvníci se ale zřejmě nemusejí obávat zvýšeného rizika. Během šampionátu ubylo díky bezpečnostním akcím vážné kriminality a podobná opatření budou jistě připravena i příští rok.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme