V Británii končí opatření kvůli slintavce

Britští chovatelé už mohou volně prodávat a vystavovat svá hospodářská zvířata. Skončil zákaz jejich pohybu vyhlášený kvůli slintavce a kulhavce. Zrušeno bylo i ochranného pásmo v hrabství Surrey, kde se nákaza v srpnu objevila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

opatření kvůli slintavce a kulhavce v Británii | Foto: AFP

Britské ministerstvo pro životní prostředí uvádí, že k odvolání zákazu pohybu zvířat dospělo po rozsáhlých zkouškách.

I když bylo zrušeno ochranné pásmo v hrabství Surrey kolem farmy, kde nákaza v srpnu začala, širší desetikilometrové monitorovací pásmo zůstane v platnosti do 5. listopadu.

Předpisy vztahující se na rizikové oblasti v sedmi hrabstvích rovněž zůstávají v platnosti, ale podle vládního mluvčího jsou opatření průběžně revidována. Ministerstvo pro životní prostředí vyzývá farmáře, aby zachovali bdělost a svá zvířata nadále kontrolovali.

Podle informace BBC uvolnění restrikcí přichází několik dní po zrušení zákazu dovozu masa ze Skotska, Walesu a rozsáhlých oblastí Anglie do zemí Evropské unie. Tento zákaz byl zaveden v srpnu po zjištění nákazy.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme