V Británii pochybnosti o novém volebním zákonu

V Británii vrcholí předvolební kampaň. Tři týdny před parlamentními volbami ale vypukl skandál ohledně možnosti hlasování poštou. Tímto způsobem dává svůj hlas kandidátům do parlamentu až 20 procent Britů. Získat tyto lístky lze ale i neregulérním způsobem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf britské volební komise prohlásil, že v nadcházejících volbách existuje větší prostor pro podvádění než při volbách minulých a podle bývalého předsedy britské poslanecké sněmovny jde o velmi vážnou záležitost.

Redaktor domácího rádia BBC Andrew Giligan si vypsal řadu jmen zesnulých voličů z místních novin v jednom západoanglickém hrabství. Zkontroloval si, že dotyčné osoby jsou na volebním seznamu, a pomocí internetu pro tyto osoby zažádal o volební lístky k doručení členům redakce zpravodajského pořadu BBC na sedmi různých místech Anglie. Volební lístky byly doručeny. To vše umožňuje nový volební zákon. Vzniká otázka, v jaké míře je zneužívání možnosti použití poštovního hlasu v nadcházejících volbách. Možnost požádat o volební lístek k odeslání poštou vypršela 30. května.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme