V Británii stávkují zaměstnaci pošt

Zaměstnanci královské pošty v Británii dnes stávkují na protest proti propouštění a snižování mezd bez předchozí dohody což tvrdí jejich odborový svaz. Ale podle vedení královské pošty stávka nemá velkou odezvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopisy | Foto: Fotobanka stock.xchng

Vedení svazu pracovníků v komunikacích očekávalo, že do stávky vstoupí na dvanáct tisíc zaměstnanců v provozovnách pošty od Londýna a skotského Edinburghu až po Bristol a Plymouth na anglickém jihozápadě. Ale podle mluvčího ředitelství královské pošty se stávka týká jen pouhé desetiny provozoven a 90 procent pošt by mělo pracovat normálně.

Náměstek generálního tajemníka svazu pracovníků v komunikacích Dave Ward řekl, že není nic moderního na propouštění z práce, na zmrazování mezd a jejich snižování. Je zapotřebí skutečných rozhovorů o tom jak poštu modernizovat. Vedení královské pošty obvinění svazu odmítá.

POSLECHNĚTE SI PŘÍSPĚVEK NA TÉMA V MP3:

Přehrát

00:00 / 00:00

Zaměstnanci britské královské pošty dnes na 24 hodin stávkují. Proč, odpovídá spolupracovník ve Spojeném království Milan Kocourek.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme