V Británii zmírní tresty za konzumaci marihuany

Britská vláda bude tolerantnější ke konzumentům marihuany. Od příštího týdne látku přesune z třídy B omamných nezákonných drog do nižší kategorie. Trestní stíhání osob přistižených při kouření proto nebude tak přísné. Opoziční konzervativci se ale nechali slyšet, že v případě vítězství v příštích volbách rozhodnutí labouristické vlády zvrátí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

marihuana | Foto: Marihuana galery

I když sdružení britských lékařů argumentuje, že kouření marihuany je škodlivé, vláda se rozhodla trestní stíhání přistižených provinilců zmírnit. Od příštího týdne budou dospělí Britové přistižení při kouření marihuany varováni policistou ústně a droga jim bude zabavena. Avšak mladí do osmnácti let budou zadrženi a varování oficiálně na policejní stanici. Při opakovaném provinění hrozí usvědčeným osobám trest do dvou let vězení.

Mluvčí opozičních konzervativců Michae Howard však toto rozhodnutí kritizoval jako zmateční a prohlásil, že konzervativci v případě volebního vítězství tohoto rozhodnutí vlády zvrátí.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme