Švédsko 3:7 Česko

V britském přístavu Harwich našli v přepravním kontejneru 68 běženců

Ve Velké Británii se množí případy, kdy převaděčské gangy pašují ilegální migranty do země v přepravních kontejnerech. V jednom takovém objevila pohraniční stráž v přístavu Harwich 68 běženců. Sedm z nich museli převézt do nemocnice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S přílivem uprchlíků se potýká třeba francouzské město Calais

S přílivem uprchlíků se potýká třeba francouzské město Calais | Zdroj: Reuters

Ilegální migranty objevila rutinní kontrola v mezinárodním přístavu v Harwichi. Podle BBC se kontejner dostal do Británie na palubě lodi, která vyplula z Nizozemska.

Policie v souvislosti s případem zatkla podle Guardianu čtyři polské řidiče kamionů.

Někteří běženci si stěžovali na bolesti břicha a hrudníku, ale podle záchranné služby není nikdo v ohrožení života. Na malém prostoru se v uzamčeném kontejneru tísnili migranti z několika různých zemí, včetně dvou těhotných žen a 15 dětí.

Podobný případ loni v srpnu skončil tragicky, když jeden z afghánských běženců v kontejneru odhaleném v Tilbury zemřel.

Británie čelí zvýšenému zájmu ilegálních migrantů, kteří se do země snaží dostat hlavně uvnitř kamionů z francouzského Calais.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme