V Bruselu hořela budova Evropské komise

V bruselském sídle Evropské komise, paláci Berlaymont, vypukl dnes odpoledne požár. Všichni zaměstnanci museli z budovy odejít. Ze střechy domu stoupal nejdřív bílý, pak i hnědý a černý dým. Podle informací zpravodaje Českého rozhlasu při Evropské unii se už hasičům podařilo požár lokalizovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouř stoupá z horního patra v sídle Evropské komise v Bruselu | Foto: ČTK/AP

Situaci na místě monitoroval policejní vrtulník a před budovou zasahovaly 4 hasičské vozy. Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí Evropské komise Johanes Laitenberger, zatím není jasné, jak oheň vznikl: "Zatím vám nemohu říct, co mohlo požár způsobit. Hasiči to uvnitř budovy zjišťují. Jakmile od nich budeme mít víc informací, podělíme se o ně i s vámi."

Zatím je jisté, že požár nevznikl v přízemí, kde je tiskové středisko, jak se původně spekulovalo. Ohnisko nebylo ani ve 13.patře, kde je kancelář předsedy Evropské komise Josého Barrosa. Podle hasičů začalo hořet v nástavbě na střeše, kde je elektroinstalace, tedy v nejvyšším patře. Kouř byl cítit po spáleném plastu, takže to vypadá na požár kabelů. Tomu nasvědčuje i přítomnost pohotovostních vozů elektrospolečnosti Sibelga.

Všichni zaměstnanci Evropské komise po vyhlášení poplachu velmi rychle opustili budovu. Trvalo jim to asi pět minut. V žádném případě nedošlo k panice, protože bruselští úředníci nacvičují evakuaci každý měsíc. Tentokrát to ale nebylo cvičení.

Pavel Novák, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme