V Bruselu jednají unijní experti o bezpečnosti nákladní letecké dopravy

Experti z členských zemí sedmadvacítky dnes v Bruselu jednají o větší bezpečnosti nákladní letecké dopravy. Jejich schůzku si vyžádaly nálezy poštovních balíčků s výbušninami, které policie našla v Dubaji i na evropských letištích. Zásilky byly určené velvyslanectvím několika států i konkrétním politikům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté prohledávají letadlo společnosti UPS | Zdroj: ČTK

Výsledkem budou, podle našeho zpravodaje v Bruselu Pavla Nováka, zřejmě doporučení jak pro Evropskou komisi, tak i Radu ministrů členských zemí, jaká opatření by se měla přijmout, aby byla nákladní letecká přeprava ještě bezpečnější.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brusel - letecká doprava.mp3

Opatření ale nesmí být příliš zatěžující pro letiště nebo pro ty, kteří zboží poštou posílají. Eurokomisař pro dopravu Siim Kallas řekl, že není možné se úplně uzavřít nákladní dopravě, ale že je nutné zaměřit se na rizikové země a neznámé cargo přepravce.

Kallas upozornil, že všechny zásilky, opouštějící Evropskou unii leteckou poštou, procházejí kontrolou. Ty, které do ní ale směřují, nikoli. Dále řekl, že bezpečnostní opatření nejsou nikdy stoprocentní, ale že jsou účinná.

Bezpečností letecké cargo přepravy se budou zabývat i ministři vnitra EU na své pondělní schůzce v belgické metropoli.

Pavel Novák, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme