V Bruselu nebude chybět polský premiér

Polskou delegaci na summitu v Bruselu povede premiér Leszek Miller. Stále se zotavuje ze zranění páteře, které utrpěl při pádu vládního vrtulníku minulý týden. Lékaři mu po intenzivní rehabilitaci cestu na mezivládní konferenci o euroústavě povolili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leszek Miller v nemocnici | Zdroj: ČTK

Leszek Miller se uzdravuje rychleji, než lékaři z varšavské nemocnice ministerstva vnitra předpokládali. Velmi pozitivní vliv na jeho rehabilitaci měla kryoterapie - tedy krátkodobý pobyt ve speciální komoře při teplotě hluboko pod bodem mrazu.

S premiérem poletí do Bruselu ortoped, internista a dva rehabilitační pracovníci. Povezou s sebou speciální lůžko, na kterém má premiér v přestávkách jednání odpočívat.

Polsko hodlá v Bruselu trvat na zachování pro něj výhodného systému hlasování v Radě unie podle 3 roky staré smlouvy z Nice. Kompromis vidí v odložení rozhodnutí o případné změně systému hlasování o několik let.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme