V Bruselu proběhne summit o Iráku

Zástupci sedmdesáti zemí a mezinárodních organizací se dnes v Bruselu zúčastní mezinárodní konference o Iráku sponzorované Evropskou unií a Spojenými státy. Jednání se koná na iráckou žádost a má posoudit irácký politický proces, ekonomickou obnovu a možnosti posilování právního státu. Prezident Bush vyslal na konferenci šéfku americké diplomacie Condoleezzu Riceovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brusel

Američané především Iráčany, spojence a světové společenství ujistí, že nezačnou významněji omezovat počet svých jednotek v Iráku dříve než začátkem příštího roku. Condoleezza Riceová klade důraz na tvorbu nové irácké ústavy, říjnové referendum o ústavě a na prosincové volby, které by měly přinést novou vládu. V Iráku je nyní sto třicet pět tisíc Amerických vojáků a přes sedmáct set dvacet jich už tam položilo svůj život.

Spojené státy začínají mít dlouhodobé potíže s náborem nových rekrutů, počet odpůrců války tady podle průzkumu Gallupova ústavu stoupnl na devětapadesát procent.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme