V Bruselu proběhne summit o Iráku

Zástupci sedmdesáti zemí a mezinárodních organizací se dnes v Bruselu zúčastní mezinárodní konference o Iráku sponzorované Evropskou unií a Spojenými státy. Jednání se koná na iráckou žádost a má posoudit irácký politický proces, ekonomickou obnovu a možnosti posilování právního státu. Prezident Bush vyslal na konferenci šéfku americké diplomacie Condoleezzu Riceovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brusel

Američané především Iráčany, spojence a světové společenství ujistí, že nezačnou významněji omezovat počet svých jednotek v Iráku dříve než začátkem příštího roku. Condoleezza Riceová klade důraz na tvorbu nové irácké ústavy, říjnové referendum o ústavě a na prosincové volby, které by měly přinést novou vládu. V Iráku je nyní sto třicet pět tisíc Amerických vojáků a přes sedmáct set dvacet jich už tam položilo svůj život.

Spojené státy začínají mít dlouhodobé potíže s náborem nových rekrutů, počet odpůrců války tady podle průzkumu Gallupova ústavu stoupnl na devětapadesát procent.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme