V Bruselu se na večer chystá první český reprezentační ples

Smoking nebo slavnostní uniforma, pro dámy velká večerní a hudba hlavně českých autorů. To jsou základní atributy prvního českého reprezentačního plesu, který se dnes večer koná v Bruselu. Čeští diplomaté jím chtějí přitáhnout pozornost k naší zemi, která bude za rok touto dobou předsedat Evropské unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český dům v Bruselu | Foto: Ministerstvo zahraničí

Česká polka Škoda lásky, písničky Karla Hašlera, ale i Straussovy valčíky a hudba Bedřicha Smetany. Takový je hudební repertoár českého plesu. Ples má vyvrcholit známým pochodem maršála Radetzkého. Pozvání na něj přijala řada významných hostů, představitelů evropských institucí včetně 4 eurokomisařů.

Jak říká velvyslankyně České republiky při Evropské unii Milena Vicenová, účelem plesu je nejen prezentovat českou národní kulturu v Bruselu: "Je to taky generálka na velký ples, který bude příští rok otevírat české předsednictví v Unii. Je to i krásná příležitost ukázat, jaké kulturní zázemí Česká republika má."

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme