Švýcarsko 0:2 Česko

V Bruselu se schází první unijně romský summit

Jak se dnes žije Romům v Evropě a jak této etnické komunitě pomoci v integraci do společnosti. O tom se bude dnes mluvit na prvním summitu Evropské unie, který se zabývá otázkou této největší etnické menšiny v řadě států sedmadvacítky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romská asistentka s dětmi při projektu Naše romské dítě

Romská asistentka s dětmi při projektu Naše romské dítě | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Zpráva Evropské komise vydaná v červenci říká, že miliony Evropanů romského původu trpí soustavnou diskriminací a rozsáhlým sociálním vyloučením. Podle eurokomisaře pro rovné příležitosti Vladimíra Špidly mají ale Unie a její členské státy nástroje, jak tuto situaci napravit.

Programy na pomoc Romům se dají financovat z Evropského sociálního fondu. Jen v letech 2000 až 2006 se z něj na projekty pro Romy použilo 275 milionů eur.

Summitu o situaci Romů v Evropě se zúčastní 4 stovky zástupců národních i evropských institucí, romských sdružení a nevládních iniciativ.

Jedním z hlavních řečníků na summitu bude americký finančník a filantrop - George Soros, zakladatel Institutu pro otevřenou společnost.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme