V Bruselu se začínají ptát, jak naléhavě pomoc EU potřebujeme

Evropská komise je znepokojena, že Česko zatím nerozhodlo, kam půjdou peníze z první povodňové pomoci. Komise už v srpnu rozhodla, že Česká republika může přesměrovat finance z evropského programu ISPA. Jak ale uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, naše vláda dosud Bruselu žádné konkrétní projekty nepředložila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka EU
Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: V Bruselu sílí rozpaky

Evropská komise tvrdí, že za zvýhodněného režimu může česká vláda prosadit povodňové projekty pouze do 25. září. V Bruselu sílí rozpaky z toho, že Česko rychle nevyužilo 48 milionů eur z programu ISPA.

"Pokud Česko rychle nepřipraví projekty a nepřesměruje peníze z ISPY, vytvoří se tím nepříznivý psychologický dojem, že zase tak naléhavě peníze nepotřebuje. O to pak bude pro českou vládu těžší žádat o finance ze zvláštního povodňového fondu, který chce Evropská unie vytvořit," řekl Českému rozhlasu v Bruselu nejmenovaný diplomatický zdroj.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme