V Buckinghamském paláci hořelo

V londýnském Buckinghamském paláci, který je sídlem britské královny Alžběty II., hořelo. Poprvé od druhé světové války byla budova evakuována. Vše se ale obešlo bez zranění. V době požáru nebyl v paláci nikdo z královské rodiny. Koncert populárních hvězd, který má být součástí oslav 50. výročí nástupu královny na trůn, se dnes ale konat bude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dým nad Buckinghamským palácem | Foto: ČTK/AP

Požár propukl na půdě nad západní terasou Buckinghamského paláce ve druhý den oslav královnina zlatého jubilea. I když byl brzy uhašen, kouř nad centrálním Londýnem se vznášel více než hodinu. Kytarista kapely Queen Brian May se právě chystal na zkoušku na zahradní kocnert když evakuace hvězd populáýrní hudby i zaměstnanců paláce začala. V rozhovoru pro BBC řekl, že všichni přítomní zachovali klid. Požár podle něj neovlivnil dobrou náladu, která v té chvíli v paláci převládala.

Vše se ale obešlo bez zranění. V době požáru nebyl v paláci nikdo z královské rodiny. Požár vypukl necelý den po koncertu klasické hudby v zahradách paláce. Další program oslav 50 let panování britské královny Alžběty II by neměl být ohrožen. Dnes večer by měl Buckinghamský palác hostit megakoncert populární hudby. Na pódiu se objeví Paul McCartney, Ozzy Osbourne, Ricky Martin, Joe Cocker, Tom Jones nebo Aretha Franklinová. Koncert zahájí kytarista skupiny Queen Brian May přednesem písně "God Save the Queen" - "Bože chraň královnu!"

Je tomu právě deset let od požáru v královském hradě Windsor, který zničil mnoho místností.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme