V Budapešti budou jednat ministři zahraničí Slovenska a Maďarska

V Budapešti se dnes poprvé od nedávných voleb sejdou ministři zahraničí Slovenska a Maďarska. János Martonyi a Mikuláš Dzurinda budou jednat především o nejaktuálnějším tématu vzájemných vztahů - maďarském zákoně o občanství.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řetězový most

Řetězový most | Foto: Gregor Martin Papucsek

Za zvýhodněných podmínek, například bez adresy v Maďarsku, může získat maďarské občanství příslušník maďarské menšiny v sousedních zemích. Bratislava ještě ze Ficovy vláda přijala ‚protizákon‘.

Nová slovenská vláda má také vážné výhrady, naposledy ministr Dzurinda navrhl, aby zájemce o maďarské občanství musel mít bydliště na území Maďarské republiky.

Rozhodně se zdá, že tato otázka, ale i další problémy, poskytnou oběma stranám téma na celý maratón jednání. V běhu už to jde dobře, alespoň na slovenské straně – včerejší tradiční maratón v maďarské metropoli totiž úspěšně absolvoval i šéf slovenské diplomacie.

Gregor Martin Papucsek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme