V Budapešti nouzově přistál airbus s porouchaným motorem

Další dopravní letadlo mělo v posledních několika dnech velké problémy. Turecký Airbus A300 se zhruba 300 lidmi na palubě musel dne ráno nouzově přistát v Budapešti. Důvodem byla porucha na jednom z motorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A300 společnosti Fly Air

Airbus A300 společnosti Fly Air | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Letadlo společnosti Fly Air, na jehož palubě bylo 293 cestujících a jedenáct členů posádky, letělo z Istanbulu do Bruselu.

"Palubní počítač signalizoval poruchu jednoho ze dvou motorů a proto kapitán stroje požádal budapešťské letiště o povolení nouzového přistání," uvedla mluvčí budapešťského letiště Ferihegy Ibolya Fórikaová.

Na letišti zalarmovali kvůli nouzovému přistání všechny bezpečnostní složky, nakonec však nemusely zasahovat. Manévr proběhl bez komplikací a nikdo při něm nebyl zraněn.

Na palubě charterového letu byli téměř výhradně turečtí občané. Největším problémem je nyní jejich odvoz do Bruselu. Zatím není jasné, zda Airbus A300 potřebuje větší opravu.

Mluvčí však dodala, že letadlu nehrozila žádná katastrofa, protože tyto stroje jsou zkonstruovány tak, aby mohly létat i přistávat pouze s jedním motorem.

Gregor Martin Papucsek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme