V Calaiské úžině se srazily dvě lodě. Tanker s 38 000 tunami benzínu je neovladatelný

V Calaiské úžině mezi Velkou Británií a Francií se v noci na sobotu srazila nákladní loď s plně naloženým tankerem. Nikdo z posádek obou plavidel není zraněn a zatím nehrozí ani znečištění moře.ani znečištění moře. Tanker je ale natolik poškozen, že musí být odtažen do přístavu v Belgii nebo Nizozemsku. Informují francouzská a britská média.

Paříž (Aktualizováno: 18:22 1. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tanker (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Britské námořní záchranné centrum kolem třetí hodiny ráno informovalo francouzskou stranu o kolizi 183 metrů dlouhého tankeru Seafrontier se 38 000 tunami benzinu s 224 metrů dlouhou nákladní lodí Huayan Endeavour, která nepřepravuje žádný náklad. Obě plavidla plují pod vlajkou Hongkongu.

Srážka amerického torpédoborce s nákladní lodí: sedm pohřešovaných námořníků zahynulo

Číst článek

K nehodě podle centra došlo přibližně 33 kilometrů od města Dunkerque v britské zóně. Podle agentury AFP se tak stalo na linii mezi městy Calais na severu Francie a Ramsgate, které leží východně od Doveru na britském pobřeží.

Seafrontier, na jehož palubě je 27 členů posádky, nelze po srážce ovládat. Helikoptérou na něm byli vysazeni tři francouzští experti, kteří mají rozhodnout o dalších krocích. Podle listu The Independent bude loď odtažena na opravu do Belgie nebo Nizozemska.

Na druhé straně 22členná posádka lodě Huayan Endeavour sdělila, že jejich plavidlo může dál bez problémů plout.

Calaiská úžina je podle AFP nejrušnější námořní cestou na světě. Každý den ji využije více než 400 obchodních plavidel, což je čtvrtina světové námořní dopravy. Kromě toho se tam vyskytují i rybářské a rekreační lodě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme