V Cardiffu najížděla dodávka do chodců. Zabila jednu ženu a zranila 11 lidí

Dvaatřicetiletou matku tří dětí zabil a jedenáct lidí zranil útočník, který v pátek opakovně dodávkou najížděl do chodců ve velšské metropoli Cardiffu. Mezi zraněnými je údajně i sedm dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dodávka projíždí kruhovým objezdem | Foto: Marián Vojtek

Policii se podařilo auto zastavit na kraji města a jedenačtyřicetiletého muže zatknout kvůli podezření z vraždy. Kvůli jeho útoku musely úřady uzavřít několik ulic v západní části Cardiffu.

Zranění byli převezeni do lokální nemocnice. V jakém jsou stavu, zdravotníci zatím nezveřejnili.

Svědkové policii nahlásili, že dodávka opakovaně najížděla do chodců na pěti nebo šesti místech. Přesný sled událostí se zatím stále upřesňuje.

Případ připomíná čin Češky Olgy Hepnarové, která 10. července 1973 záměrně najela v Praze nákladním automobilem na tramvajovou zastávku Strossmayerovo náměstí s cílem zabít co nejvíce lidí. V důsledku zranění zahynulo 8 lidí, 6 bylo zraněno těžce a 6 lehce. Za svůj čin byla 12. března 1975 popravena jako poslední žena v tehdejším Československu.

Marína Dvořáková, Eva Mudrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme