V Casablance počítají oběti série sebevražedných útoků

Hrozba teroristických útoků obchází africkým kontinentem. Teroristé tentokrát udeřili v marockém městě Casablanca. Při několika sebevražedných útocích v noci na dnešek zahynulo nejméně 39 lidí včetně přibližně deseti atentátníků, šest desítek dalších lidí je zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo jednoho z výbuchů | Zdroj: ČTK

Policie postavila na hlavních třídách i na okrajích města četné zátarasy a oznámila, že už zadržela tři podezřelé, mezi nimi jednoho sebevražedného atentátníka, který přežil. Všichni zadržení jsou prý Maročané.

Auta s nastraženou trhavinou vybuchla před belgickým konzulátem v Casablance, před turisty oblíbeným hotelem Safir a před místní synagogou. Další bomba, kterou měl na svém těle připevněnu sebevražedný útočník, explodovala u restaurace španělského střediska Casa Espaňa. Agentura AFP informovala ještě o třech dalších útocích na západě města.

K sebevražedným útokům došlo v době, kdy si Maročané užívali sváteční víkend a slavili nedávné narození syna a následníka krále Muhammada. Oběti jsou jak z řad místních, tak cizinců.

K zorganizování tohoto krveprolití se zatím nikdo nepřihlásil. Atentáty ale vedou ke spekulacím o spojení s teroristickou sítí Al-Káida. Podobně tomu bylo i při nedávné sérii explozí v saúdskoarabském Rijádu, která si vyžádala 34 obětí.

Jitka Malá, Marika Táborská, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme