V části Polska nesmějí jezdit kamiony

V příhraničních oblastech Polska je ode dneška zakázána jízda kamionů těžších než 12 tun. Zákaz platí do odvolání. Příčinou jsou vysoké teploty a měknutí povrchu vozovky na polských silnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní kamion | Foto: Gold service

Kamiony o celkové hmotnosti vyšší než 12 tun nesmějí od 11 hodin ráno do 23 hodin večer jezdit po silnicích ve vojvodství Dolnoslezském, Opolském, Slezském a Malopolském, tedy prakticky v celém pásu kolem českých a slovenských hranic. Důvodem zákazu je nekvalitní asfaltový povrch na polských silnicích, který při letních teplotách měkne a na silnici se vyjíždějí koleje.

"V sedmdesátých letech, když se ty silnice stavěly, nikdo nepředpokládal, že provoz na nich bude tak intenzivní. Silnice proto nebyly konstruovány na tak velké zatížení," řekl Českému rozhlasu Jerzy Sledz z generálního ředitelství silnic a dálnic. Za porušení zákazu jízdy kamionů po roměklých polských silnicích hrozí řidičům pokuta.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme