V čele Světové banky by mohl být Paul Wolfowitz

George Bush navrhl do čela Světové banky jednoho z architektů války v Iráku. Dosavadní náměstek amerického ministra obrany Paul Wolfowitz by měl v čele této mezinárodní finanční instituce, pomáhající rozvojovým zemím, nahradit dosluhujícího prezidenta Světové banky Paula Wolfensohna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generalni ředitel Wolfenshon s hudebniky | Foto: Světová banka

Jak připomíná zpravodaj Českého rozhlasu ve Washingtonu Miroslav Konvalina, podle nepsaného pravidla dosazují do čela Světové banky svého člověka Američané.

Necelé tři měsíce před plánovaným odchodem Jamesa Wolfensohna ukončil prezident Bush spekulace o jeho možném nástupci a navrhl správou banky, ve které jsou Spojené státy největším akcionářem, jednoho ze svých spolupracovníků Paula Wolfowitze.

Na tiskové konferenci přezident Bush řekl, že telefonicky vysvětluje světovým lídrům proč si myslí, že Wolfowitz bude silným prezidentem Světové banky. Cení si jeho diplomatických zkušeností, toho, že pomáhal řídit Pentagon jako velkou organizaci, a byl velvyslancem v Indonésii. Prezident Bush také ocenil dosavadní práci Jamese Wolfensohna.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme