V centru Berlína si lidé naplno užívají zimních radovánek

V Berlíně už je sníh. Zatím ale pouze na Postupimském náměstí. Zimní svět se sáňkařskou dráhou už tradičně patří k jedné z předvánočních atrakcí německé metropole. A oblibě se těší především mezi turisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční trhy v Norimberku | Foto: Jiří Hošek

Považuji to za trochu předčasné, zatím je příliš brzo, dávají mladé Berlíňanky najevo, že s otevřením vánočního trhu začátkem listopadu nejsou nijak nadšené. Zatímco na stromech ještě žloutne listí a ještě před týdnem ukazovala ručička teploměru 16 stupňů, na Postdamerplatzu se už sáňkuje jako o život.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Postupimském náměstí natáčela berlínská zpravodajka Klára Stejskalová

„Sveze se tu kolem tisícovky lidí denně,“ soudí muž, který vydává zájemcům o zimní radovánky gumový kruh, na kterém se za 1,5 eura může člověk spustit z vysoké sáňkařské dráhy.

Dráha je největší v Evropě - 12 metrů vysoká a 70 metrů dlouhá. V současném počasí může fungovat jen díky umělému sněhu, ale to většině zájemců nevadí, nejvíce si to užívají turisté.

Ale zájem o jízdu na gumovém talíři projevuje k překvapení i paní, která evidentně překročila sedmdesátku:

„Už 11 let si přeji tady svést a dnes ten den přišel." A beze strachu se pouští dolů. A pak se možná vydá na vaječný koňak se šlehačkou nebo svařené víno. Na Postupimském náměstí je už vánoční trh v plném proudu, i když se to některým může zdát poněkud brzo.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme