V centru Edinburghu hoří

Centrum skotského Edinburgu hoří. Více než stovka hasičů bojuje s ohněm už od včerejšího večera. Hořet začalo v jednom z nočních klubů. Odtud se oheň šířil nečekaně rychle a devastoval jednu budovu za druhou. Asi 150 lidí přišlo o přístřeší. Požár způsobil škody za milióny liber, ale naštěstí nikdo nepřišel o život ani nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči v akci | Foto: HZS Praha

Požár v historickém centru skotského hlavního města Edinburgu ještě v poledních hodinách stále nebyl uhašen. Požár, který ohrozil historické centrum Edinburghu propukl včera pod 20. hodině nad nočním klubem La Belle Angel. Rozšířil se rychle šachtou osmipatrové budovy a začal ohrožovat domy ve starém městě. Dnes krátce po poledni pozorovatelé uváděli, že více než stovka hasičů bude s požárem zápasit ještě několik hodin. 150 lidí z okolí požáru muselo být evakuováno a městská samospráva jim pomáhá nalézt náhradní bytování.

Jeden hasič utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice, jejíž mluvčí řekl, že jeho zranění nebylo vážné. Požár začal jen několik hodin po velkém shromáždění ve centru Londýna. Předáci svazu hasičů prohlásili, že nedosáhne-li se dohody o mzdových požadavcích hasičů, nová osmidenní stávka začne 16.12.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme