V centru francouzského Toulouse opět řádili kanci, do města je lákají odpadky

Město Toulouse na jihozápadě Francie prožilo tento týden horké chvilky, když se v jeho ulicích proháněli dva kanci. Nebyla to první podobná událost, před dvěma lety divoký kanec vtrhnul do obchodu s kompaktními disky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divoké prase | Foto: Milan Baják

„Utekl právě tady tudy, vidíte,“ ukazuje obyvatel Toulouse rozbitou výkladní skříň obchodu na jedné z hlavních tříd města.

Kanec tu doslova řádil. A měl pomocníka. Policisté byli překvapeni, když dostali na tísňové lince hlášení o tom, že v ulicích města běhají dva divocí kanci.

Začali je honit, pak po nich i stříleli, ale kancům se dlouho dařilo unikat. Kličkovali mezi chodci, přebíhali před auty a před vchodem do obchodů jako by se rozmýšleli, jestli se nepodívají dovnitř.

Zmobilizovaní policisté nebrali věc na lehkou váhu – divoký kanec by mohl být nebezpečný – a tak Toulouse vidělo policejní honičku jako z amerického filmu.

Nakonec se policistům podařilo jednoho kance udolat, druhý unikl. Obyvatelé města už si říkají, odkud se příště vynoří. Kance totiž do města lákají odpadky a občas jsou na předměstí viděni, jak rejdí mezi popelnicemi.

To, že by se odvážili až do samotného centra, je však výjimečné.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme