V centru Londýna se zřítil vrtulník, před pádem narazil do jeřábu

Uprostřed Londýna poblíž vlakového nádraží Vauxhall se ráno zřítil vrtulník. Podle svědků stroj v mlze zachytil o jeřáb na střeše rozestavěné budovy. Dva lidé neštěstí nepřežili, nejméně devět osob utrpělo zranění.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky vrtulníku zasáhly několik automobilů na Wandsworth Road

Trosky vrtulníku zasáhly několik automobilů na Wandsworth Road | Zdroj: ČTK

Svědci popisují, že vrtulník doslova odřízl kus jeřábu, který se pak zřítil z velké výšky na zem.

Samotná helikoptéra letěla ještě asi 400 metrů, její trosky po dopadu na rušnou ulici začaly hořet.

„Vrtulník narazil do středu vozovky na Wandsworth Road, zasáhl několik vozidel a explodoval. Hořet následně začaly i okolní budovy. Povedlo se nám zachránit jednu osobu z auta, na které helikoptéra spadla. Dotyčný je v nemocnici,“ popsal situaci pro stanici BBC velitel hasičů.

Přehrát

00:00 / 00:00

S informacemi o nehodě vrtulníku se z místa přihlásil zpravodaj Jiří Hošek

Policie potvrdila dva mrtvé. Jedním z nich je pilot vrtulníku, druhá osoba zemřela v zasažené budově. Stav jednoho ze zraněných hodnotí lékaři jako kritický.

Obětí však mohlo být mnohem víc. Jen několik desítek metrů od místa dopadu hlavní části trupu je čerpací stanice a hojně využívaná autobusová zastávka.

Stroj, pravděpodobně typu Agusta A109, startoval z heliportu Battersea. V oblasti centrálního Londýna byla kolem osmé hodiny velmi špatná viditelnost.

Na místě neštěstí zasahuje velké množství sanitních a hasičských vozů. Nádraží Vauxhall, kde zrovna vrcholila ranní dopravní špička, je uzavřené, stejně jako blízká stanice metra. Záchranáři evakuovali některé obyvatele z oblasti.


Jeřáb, do kterého vrtulník v mlze narazil, visí po straně výškové budovy St. George’s Wharf Tower. Podle hasičů bude jeho zajištění složité. Plameny poškodily také jednu stranu budovy.

Příčiny nehody nejsou známé. I když se v těsné blízkosti místa havárie nachází centrála zpravodajské služby MI6, policie nemá informace o tom, že by šlo například o teroristický útok.

Další očití svědci popisují, že se helikoptéra přibližovala velmi rychle ze směru, kde jinak vrtulníky v této oblasti nelétají.

Nejméně dva mrtví po zřícení vrtulníku v centru Londýna | Foto: ČTK

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme