V centru Madridu mohlo dojít k masakru

Centrem Madridu otřásla těsně po půlnoci exploze bomby umístěné v automobilu. Potvrdily se tak obavy španělského ministerstva vnitra, které varovalo před útokem baskických teroristů z organizace ETA. na místě máme zvláštního zpravodaje Jiřího Hoška, podle kterého mohlo dojít k masakru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch zaparkovaného automobilu zranil podle agentura AFP 7, podle Reuters až 15 lidí, vesměs lehce. Zraněni byly dva strážci zákona, jeden z nich velmi vážně. Podle španělského ministra vnitra Mariana Rajoje, který se dostavil na místo neštěstí, však policista není v ohrožení života. Nálož explodovala poblíž jedné z nejrušnějších křižovatek španělské metropole v Goyově ulici.

Bezpečnostní orgány byly na bombu upozorněny 8 minut před výbuchem anonymním telefonátem. Atentát nese rysy útoku baskické teroristické organizace ETA, která se tentokrát nezvykle uchýlila k varovnému telefonátu. ETA s největší pravděpodobností nechtěla před zítřejšími baskickými volbami způsobit krveprolití. Také Mariano Rajoj potvrdil, že nebýt anonymního telefonátu, mohlo v centru Madridu dojít k masakru.

Markéta Kaclová, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme