V centru Madridu mohlo dojít k masakru

Centrem Madridu otřásla těsně po půlnoci exploze bomby umístěné v automobilu. Potvrdily se tak obavy španělského ministerstva vnitra, které varovalo před útokem baskických teroristů z organizace ETA. na místě máme zvláštního zpravodaje Jiřího Hoška, podle kterého mohlo dojít k masakru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch zaparkovaného automobilu zranil podle agentura AFP 7, podle Reuters až 15 lidí, vesměs lehce. Zraněni byly dva strážci zákona, jeden z nich velmi vážně. Podle španělského ministra vnitra Mariana Rajoje, který se dostavil na místo neštěstí, však policista není v ohrožení života. Nálož explodovala poblíž jedné z nejrušnějších křižovatek španělské metropole v Goyově ulici.

Bezpečnostní orgány byly na bombu upozorněny 8 minut před výbuchem anonymním telefonátem. Atentát nese rysy útoku baskické teroristické organizace ETA, která se tentokrát nezvykle uchýlila k varovnému telefonátu. ETA s největší pravděpodobností nechtěla před zítřejšími baskickými volbami způsobit krveprolití. Také Mariano Rajoj potvrdil, že nebýt anonymního telefonátu, mohlo v centru Madridu dojít k masakru.

Markéta Kaclová, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme