V Černé Hoře začíná soud s pučisty, kteří chtěli zavraždit premiéra a zabránit zemi ve vstupu do NATO

Vrchní soud v černohorské Podgorici ve středu začne projednávat případ 14 lidí obviněných z pokusu o svržení vlády. Jsou mezi nimi vůdci opoziční Demokratické fronty, srbští nacionalisté i dva Rusové.

Podgorica Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čestná stáž u vlajek Severoatlantické aliance a Černé Hory | Zdroj: Profimedia

Skupina chtěla loni v říjnu během parlamentních voleb obsadit parlament a provést proruský převrat, což mělo zabránit Černé Hoře ve vstupu do NATO. Obvinění také naplánovali vraždu tehdejšího premiéra Mila Djukanoviče.

Účastnilo se Rusko pokusu o převrat v Černé Hoře? Neopodstatněné obvinění, tvrdí Moskva

Číst článek

Černá Hora z účasti na spiknutí podezírá Rusko, to ale vinu popírá. Také šéfka opoziční strany Andrija Mandic považuje obvinění za pokus o diskreditace své proruské strany.

Obvinění Rusové jsou podle Černé Hory členy ruské vojenské zpravodajské agentury a na plánování státního převratu dohlíželi. Vrchní soud v Podgorici je bude soudit v jejich nepřítomnosti.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme