V Česku se můžou vrátit k moci komunisté, varuje Die Presse

Před návratem českých komunistů k moci varuje ve svém dnešním vydání rakouský deník Die Presse. Komentář rozebírá příčiny i možné vyústění současné krize Nečasova kabinetu. Češi jsou podle komentátora tak naštvaní na pravicovou vládu, že by jim komunistický comeback snad ani nevadil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad a Karlův most | Foto: Jan Rosenauer

Die Presse zmiňuje současné průzkumy stranických preferencí v Česku, které jasně favorizují levici. Deník vidí jako hotovou věc, že po případných předčasných volbách by českou vládu sestavila sociální demokracie s tichou podporou komunistické strany.

Kabinet Petra Nečase ztratil podle Die Presse legitimitu už dávno, přesto ordinuje Čechům jedno úsporné opatření za druhým. Komentátor připomíná obrovskou protivládní demonstraci v Praze o uplynulém víkendu a narůstající naštvanost obyvatel.

Případná levicová vláda by ale skoro určitě nedodržela rozpočtovou disciplínu, ke které se zavázal neoblíbený Nečasův kabinet, uzavírá Die Presse.

Vojtěch Berger, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme