V Charlottesville se znovu sešla skupina bělošských nacionalistů. Nejste tu vítáni, vzkázal jim starosta

V sobotu večer se v americké Charlottesville opět sešla skupina bělošských nacionalistů v čele s vůdcem takzvané alternativní pravice Richarda Spencera. Sešli se v místě, kde během srpna násilné protesty vedly ke smrti ženy, která zemřela po útoku řidiče autem do protestujícího davu. Informuje o tom agentura Reuters.

Charlottesville Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Další nežádoucí návštěva neonacistů. Nejste tu vítáni,“ napsal starosta Charlottesville na twitteru.

„Další nežádoucí návštěva neonacistů. Nejste tu vítáni,“ napsal starosta Charlottesville na twitteru. | Foto: reprofoto Twitter / @MattTalhelm | Zdroj: Repro Twitter

Několik desítek nacionalistů se sešlo u sochy konfederačního generála Robert E. Leeho Emancipation parku v Charlottersville ve Virginii. Odstranění sochy bylo soudem zakázáno až do vyřešení právního problému. Někteří z účastníků měli pochodně.

Spencer na svém twitterovém účtu publikoval video, ve kterém demonstrující pokřikovali hesla „nás nenahradíte“ a „my se vrátíme“.

Starosta Charlottesville Mike Signer reagoval na shromáždění pobouřenou reakcí a vyzval účastníky, aby odešli domů.

„Další nežádoucí návštěva neonacistů. Nejste tu vítáni,“ napsal starosta na twitteru a dodal, že využije všechny právní možnosti.

Nejméně tři lidé zemřeli při srpnových nepokojích způsobených akcemi bělošských extremistů v Charlottesville.

Heather Heyerová zemřela poté, co do ní najel vůz bělošského radikála, kde byla v davu odpůrců rasistického pochodu. Auto řídil dvacetiletý mladík James Alex Fields, zranil dalších 19 lidí.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme