V Charlottesville se znovu sešla skupina bělošských nacionalistů. Nejste tu vítáni, vzkázal jim starosta

V sobotu večer se v americké Charlottesville opět sešla skupina bělošských nacionalistů v čele s vůdcem takzvané alternativní pravice Richarda Spencera. Sešli se v místě, kde během srpna násilné protesty vedly ke smrti ženy, která zemřela po útoku řidiče autem do protestujícího davu. Informuje o tom agentura Reuters.

Charlottesville Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Další nežádoucí návštěva neonacistů. Nejste tu vítáni,“ napsal starosta Charlottesville na twitteru. | Foto: reprofoto Twitter / @MattTalhelm | Zdroj: Repro Twitter

Několik desítek nacionalistů se sešlo u sochy konfederačního generála Robert E. Leeho Emancipation parku v Charlottersville ve Virginii. Odstranění sochy bylo soudem zakázáno až do vyřešení právního problému. Někteří z účastníků měli pochodně.

Spencer na svém twitterovém účtu publikoval video, ve kterém demonstrující pokřikovali hesla „nás nenahradíte“ a „my se vrátíme“.

Starosta Charlottesville Mike Signer reagoval na shromáždění pobouřenou reakcí a vyzval účastníky, aby odešli domů.

„Další nežádoucí návštěva neonacistů. Nejste tu vítáni,“ napsal starosta na twitteru a dodal, že využije všechny právní možnosti.

Nejméně tři lidé zemřeli při srpnových nepokojích způsobených akcemi bělošských extremistů v Charlottesville.

Heather Heyerová zemřela poté, co do ní najel vůz bělošského radikála, kde byla v davu odpůrců rasistického pochodu. Auto řídil dvacetiletý mladík James Alex Fields, zranil dalších 19 lidí.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme