USA 0:1 Česko

V Chorvatsku chtějí zmírnit postih za lehké drogy

V Chorvatsku se chystají dekriminalizovat lehké drogy. Ministerstvo spravedlnosti připravuje novelu zákona, podle níž nebude užívání lehkých drog trestným činem ale pouze přestupkem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana

Marihuana | Foto: Fotobanka stock.xchng

Chorvatský ministr spravedlnosti Dražen Bošnjaković upozornil, že cílem novely není legalizace omamných látek, ale ulehčení práce soudů. Držení menšího množství lehkých drog by podle novely zákona už nebylo trestné.

O těchto změnách by poslanci měli hlasovat na přelomu roku. Odpůrci novely poukazují na to, že drogy jsou v chorvatské společnosti stále větším problémem a stát by neměl jejich užívání usnadňovat.

Růst drogové závislosti podle expertů hodně souvisí s válečným a poválečným syndromem, špatnou ekonomickou situací i s módou mezi takzvanou zlatou mládeží.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme