V Cincinnati se očekávají další nepokoje

Rasových nepokojů se během dneška obává americké město Cincinnati. Důvodem je pohřeb mladého černocha, kterého před několika dny zastřelil bělošský policista. Incident vyvolal několikadenní násilí především v černošských čtvrtích města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Cincinnati ve státě Ohio i nadále platí zákaz nočního vycházení, které nařídil po vlně násilí a rabování starosta Lucan. Zástupci města se obávají další vlny násilí během dneška, kdy bude pohřben devatenáctiletý Timothy Thomas, kterého před týdnem zastřelil během honičky bílý policista. Sedmadvacetiletý Steven Roach vystřelil na mladíka údajně v sebeobraně. Jak se později ukázalo, Thomas u sebe žádnou zbraň neměl. Smrt vyvolala ostré protesty Afroameričanů, kteří tvoří téměř polovinu obyvatel města.

Policie v Cincinnati zastřelila během posledních 6 let 15 mladých černošských mužů. Prezident George Bush ústy svého mluvčího vyzval protestující Afroamaeričany ke klidu a k nenásilnému vyřešení současné situace.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme