V Číně jdou do prodeje poslední vstupenky na olympiádu

Čína zahájila poslední, čtvrtou fázi prodeje vstupenek na letní olympijské hry. Lístky jsou určeny pouze domácím fanouškům a zakoupit lze vždy jen dva na osobu. Organizační výbor přistoupil k restriktivním opatřením při prodeji vstupenek už v předchozích fázích, kdy pro velký zájem prakticky zkolaboval počítačový systém. Celkem je k dispozici sedm milionů lístků, z toho zhruba tři čtvrtiny jsou určeny právě domácím fanouškům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zájemci o vstupenky na hry v Pekingu | Zdroj: ČTK

Ve snaze předejít předchozím problémům, kdy organizační výbor nakonec přistoupil k prodeji i formou loterie, je poslední sada vstupenek nabízena přímo a zájemci za ně musí platit hotově nebo použít kreditní kartu vydanou jedním z olympijských sponzorů.

Celkem je od dnešního rána k dispozici 820.000 lístků, z toho 250.000 tisíc na soutěže, které budou probíhat v metropoli Pekingu. Vstupenky na stadiony v ostatních olympijských městech je tak možné získat právě pouze v nich.

Pořadatelé předpokládají, že všechny budou rozprodány, stejně jako tomu bylo dříve. Menší zájem je pouze o jezdecké soutěže, které se budou konat v Hongkongu. Mnoho tamních obyvatel totiž nepřijalo hry za své, a to i proto, že v oficiálním názvu 29. letních olympijských her je pouze jméno čínského hlavního města.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme