V Číně museli kvůli suchu omezit dodávky vody

Čínu sužuje nejhorší sucho za posledních 50 let. Horké počasí bez srážek už zasáhlo 15 provincií a omezené dodávky pitné vody už postihlo na 18 miliónů obyvatel. Nejhorší situace je na jihu a jihozápadě země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking - Zakázané město | Foto: de.wikipedia.org

Jen v provinciích Kuej-čou a S'-čchuan trpí nedostatkem pitné vody na dva a půl miliónu lidí a téměř dva milióny kusů dobytka. Teploty dosahují až 40 stupňů ve stínu, snižují se hladiny řek i rezervoárů vody. Zasažena byla i východní část provincie Če-ťiang, která je díky velkému počtu vodních ploch označována za "zemi řek a jezer".

Rekordní hodnoty byly naměřeny i v třicetimiliónové městské aglomeraci Čchung-čching, kde je současné sucho nejhorší od roku 1891, kdy začala fungovat místní meteorologická stanice. Nejhůře jsou na tom ale obyvatelé vesnic, kteří jsou odkázáni na vlastní studny. Ty jsou nyní většinou vyschlé, a tak jedinou šancí je vydávat se na několikakilometrovou každodenní túru do míst, kam je voda přivážena.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme