V Číně pokračuje zabíjení psů kvůli vzteklině

Sever Číny připravuje druhou fázi boje proti vzteklině. Kvůli snaze zabránit šíření této nemoci budou zabity další desetitisíce psů. Podobné praktiky byly v nedávné minulosti uplatňovány i v ostatních čínských oblastech, po protestech ochránců zvířat ale některé provincie daly přednost umístění psů do útulků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínský chocholatý pes neosrstěný | Foto: Martin Smrček

Úřady severní provincie Šan-si oznámily, že od 20. října budou zabiti všichni psi, jejichž majitelé nebudou mít patřičná povolení. Nové nařízení se týká všech psů v městě Wej-nan, kde policie spouští druhou fázi boje proti vzteklině v této části Číny.

Každá rodina si tak může nechat pouze jednoho malého psa vážícího maximálně pět kilogramů. Před čtyřmi měsíci bylo v jiném městě v provincii Šan-si pozabíjeno na 34 tisíc psů, záběry mužů, jak je utloukli bambusovými tyčemi se objevily na internetu a pobouřily zejména ochránce zvířat. Podle nich lze šíření vztekliny bránit očkováním i dodržováním základních hygienických podmínek.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme