V Číně probíhají hromadné kremace obětí zemětřesení

Stovky obětí zemětřesení v Číně jsou dnes zpopelňovány. Kremaci provádějí buddhističtí mniši. Počet obětí přírodní katastrofy v provincii Čching-chaj stoupl už na 1144, dalších více než 400 osob se pohřešuje. Na místo neštěstí po 3 dnech dorazila i těžká technika a stany pro většinu obyvatel, kteří přišli o střechu nad hlavou. Přesto roste nespokojenost s nedostatkem potravin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemětřesení v Číně | Zdroj: ČTK

Desítka nákladních aut přepravila stovky těl na místo smutečního obřadu u hlavního buddhistického kláštera v Gyegu, kde se mniši modlili za co nejlepší posmrtný život obětí ničivého zemětřesení. Podle tibetské tradice musí být mrtví zpopelněni do tří dnů.

Záchranáři mezitím pokračují v pátrání po pohřešovaných. Šance na přežití se postupně snižuje, přesto byla v pátek, po 54 hodinách strávených v sutinách hotelu Min-ču objevena živá třináctiletá dívka.

Podle expertů by se ale hlavní pomoc měla nyní soustředit na ty, co přežili a především raněné. Lékaři se totiž stále potýkají s nedostatkem zdravotnického materiálu, situaci popisují slovy, že jsou jako vojáci bez munice.

Na některých místech také chybí základní potraviny a kvůli tomu došlo i k několika potyčkám s policisty. Peking proto volá po zajištění pořádku.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme