V Číně se pokusil upálit už dvacátý tibetský mnich

V čínské provincii S-čchuan se pokusil upálit už dvacátý tibetský mnich. Čínské úřady proto v oblasti zpřísnili bezpečnostní opatření a zvyšují pohotovost. O místo dokonce včera přišli čtyři tamní úředníci. Podle vedení údajně nezvládli situaci a v kraji neudrželi stabilitu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibet | Zdroj: Reuters

V Tibetu a sousední provincii S-čchuan zvyšují čínské úřady bezpečnostní opatření. Tento týden se totiž na protest proti Pekingu pokusil upálit už dvacátý tibetský mnich. Od začátku roku při střetech s čínskou policii pak zemřeli nejméně další tři lidé.

Tibetská regionální vláda proto zvyšuje tlak na své úředníky, aby dbali na kontrolu bezpečnosti. V případě nezvládnutí situace zaměstnance propouští a hrozí jim i soudy.

Severozápadní části S-čchuanu, obývaná především Tibeťany je dlouhodobě uzavřená. Nepřístupný by měl být také opět i Tibet. Na 13. února totiž připadá čtvrté výročí tibetských nepokojů a o týden později oslavy tibetského Nového roku.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme