V Číně se zřítil rozestavěný most

V Číně se zřítil rozestavěný most, při tragédii zemřelo nejméně 20 osob, dalších 40 se pohřešuje. K neštěstí došlo v centrální provincii Chu-nan. Most byl postaven na čtyřech ozdobných kamenných pilířích a už koncem měsíce měl být zprovozněn. Podobná tragédie se stala před dvěma měsíci, kdy spadl most v provincii Kuang-tung.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čínský přístav | Foto: Robert Mikoláš

V době neštěstí pracovalo na 320 metrů dlouhém mostě přes řeku Ťien-tchuo více než 120 lidí, 64 se jich podařilo zachránit. Nyní pokračuje pátrání po pohřešovaných osobách, počet obětí tak zřejmě není konečný.

Experti mezitím zjišťují příčiny zřícení mostu, který měl být koncem srpna uveden do provozu. Při podobné tragédii v jižní provincii Kuang-tung v červnu letošního roku zahynulo 9 lidí, tehdy ale most spadl poté, co do jednoho z pilířů narazila nákladní loď. Čínské úřady v reakci na tuto nehodu oznámily, že po celé zemi bude opraveno přes 6000 poškozených nebo nebezpečných mostů.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme