V Číně spadlo letadlo s nejméně 96 lidmi na palubě

V Číně se zřítilo letadlo s nejméně jednadevadesáti cestujícími na palubě a pětičlennou posádkou. K neštěstí došlo na severovýchodě země u města I-čchun. Podle posledních zpráv se podařilo zachránit nejméně devětačtyřicet osob poté, co stroj sjel z přistávací dráhy a začal hořet. Nejméně čtyřicet dva lidí zemřelo. Na místě neštěstí zasahují záchranné jednotky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícené letadlo v Číně u města I-čchun.

Zřícené letadlo v Číně u města I-čchun. | Zdroj: ČTK

Letadlo typu E-190 společnosti Che-nan Airlines havarovalo v provincii Chej-lung-ťiang ve dvaadvacet hodin a deset minut poté, co se pokoušelo přistát. Záchranáři se snažili z hořícího letadla vyprostit co nejvíce lidí, raněné pak sanitky odvážely do místní nemocnice, plameny se podařilo uhasit.

Podle čínské státní televize CCTV šlo o stroj letící z provinční metropole Char-pinu. Čínská letecká doprava je přitom v posledních letech považována za bezpečnou, aerolinky v nejlidnatější zemi světa také investují miliardy dolarů do nákupů nových letounů, hlavně Boeingů a Airbusů.

K dosud nejhorším leteckým haváriím v historii ČLR došlo v roce 1992, kdy se zřítil Boeing 737 společnosti China Southern Airlines se 141 lidmi na palubě, a o dva roky později, kdy pád letounu TU-154 nepřežilo 160 osob.

Silvie Burjanková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme