V Číně svolávají opět k protestům, demonstrovalo se v Šanghaji

Čínští blogeři svolali na dnešek už potřetí protestní akci inspirovanou jasmínovou revolucí na Blízkém východě. Čínská policie ale proti jakýmkoliv náznakům vzpoury i dnes zakročila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čína posílila bezpečnostní opatření, aby zabránila jakýmkoliv protestům. | Zdroj: ČTK

V minulosti vypnula mobilní telefony, zablokovala internet, pozatýkala disidenty a vyhrožuje novinářům, kteří na demonstracích natáčí. Některé cizince čínská bezpečnost dokonce napadla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník Českého rozhlasu v Číně Tomáš Etzler mluví o aktuální situaci ve velkých čínských městech v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Ulice Pekingu hlídá na 750 tisíc členů bezpečnostních složek – policistů, různých hlídačů a dozorčích. Západním novinářům bylo zakázáno natáčet v centru velkých čínských měst. Policie podle spolupracovníka Českého rozhlasu v Pekingu Tomáše Etzlera dnes zadržovala některé novináře.

Dodal, že v Šanghaji proběhla malá demonstrace za účasti asi stovky lidí, v Pekingu se neuskutečnila žádná.

Čína se podle Tomáše Etzlera snaží světu prezentovat jako naprosto spokojená, rozvinutá a rychle rostoucí země a jakékoliv obrázky vysílané do světa z demonstrací tento obraz Číny kazí.

Tomáš Etzler, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme