V Číně už hoří další pochodeň, tentokrát paralympijská

V Číně byla zapálena pochodeň pro paralympiádu. V příštích deseti dnech zamíří do deseti čínských měst, 6. srpna pak zažehne oheň na Národním stadionu v Pekingu. Čína původně připravovala i mezinárodní pouť, po protičínských protestech při štafetě s olympijskou pochodní ale tuto část zrušila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stadion Ptačí hnízdo | Foto: Robert Mikoláš

Čtyři dny po skončení 29. LOH byla v pekingském Chrámu nebes slavnostně zapálena pochodeň, kterou šéfovi Pekingského organizačního výboru předala invalidní sportovkyně Ťin Ťing.

Právě tato 27tiletá šermířka se stala národní hrdinkou poté, co se v Paříži snažila uhájit olympijskou pochodeň při protičínských protestech.

Paralympijská štafeta je rozdělena do dvou částí, první představí starověkou Čínu a povede přes bývalou metropoli Říše středu Sien a další čtyři historická města, druhá ukáže moderní tvář nejlidnatější země světa a přivítají ji například Šanghaj nebo Čching-tao. Paralympiáda se v Číně a Hong Kongu koná od 6. do 17. srpna.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme