V Číně vrcholí každoroční největší přesun obyvatel. Blíží se oslavy tamního Nového roku

Čína se dala do pohybu. Miliony lidí jsou podle odhadů v těchto dnech na cestách. Před oslavami čínského nového roku se snaží dopravit za svými blízkými. Vlaky, autobusy i letadla jsou jako každoročně přeplněné. Nával těžko zvládají i na většině stanic a nádražích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoroční výzdoba v Šanghaji | Zdroj: Reuters

Přeplněné dopravní prostředky a nádraží, miliony lidí na cestách. Tak vypadá Čína několik dní před největšími místními oslavami - Novým rokem.

„Na novoroční svátky jezdím vždy domů k rodičům. Na cestu se ale musím připravit, zajistit si dovolenou a koupit v dostatečném předstihu letenku. To je vždycky strašný problém. Většinu lidí to stejně jako mě otravuje,“ říká mladá Číňanka Luna Wang, která na cestu za svými rodiči do Šhanghaje vyráží dnes z Hongkongu.

To, že sehnala letenku, ještě podle ní ale není taková výhra. Letadla mají často zpoždění a jsou přeplněná. Cesta tak může trvat i o několik hodin déle, než je běžné. Do sobotního večera, kdy začínají oslavy příchodu Čínského nového roku se ale jistě k rodičům dostane.

Lunární novoroční svátky a s nimi spojené státní volno, si obyvatelé Číny budou užívat celý příští týden. V této době je většina obchodů a služeb v zemi zavřená.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme