V Číně začala výstavba prvního Disneylandu

Čína se konečně dočká prvního Disneylandu. Po dlouhých deseti letech příprav a dohadování mezi úřady a společností Walt Disney začala výstavba zábavního parku v Šanghaji. Disneyland za necelé čtyři miliardy dolarů přivítá první návštěvníky už v roce 2015.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížský Disneyland | Foto: disneylandparis.com

V Asii jsou v současnosti dva Disneylandy - v Tokiu a v Hong Kongu. Není proto divu, že třetí Disneyland vyroste právě v Číně, zemi představující jeden z nejlukrativnějších trhů na světě.

Mickey Mouse je v Číně velmi oblíbený. Svědčí o tom i miliony turistů z nejlidnatější země světa přijíždějící do hongkongského Disneylandu. Do pěti let už budou moci zamířit i do Šanghaje, kde právě dnes symbolicky začíná výstavba prvního Disneylandu v samotné ČLR.

Přítomnost nejvyšších představitelů společnosti Walta Disneye potvrzuje, jakou důležitost tomuto kroku přisuzují. V Singapuru byl totiž nedávno zprovozněn zábavní park Universal Studios, v Hong Kongu se dále rozšiřuje a renovuje velmi oblíbený Ocean Park, který nabízí i živé pandy velké, a už příští rok v Malajsii možná otevře své brány vůbec první asijský Legoland.

Robert Mikoláš, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme