V Číně začaly rekordní Asijské hry. Diváky čeká největší ohňostroj v historii

V čínském Kuang-čou začaly 16. Asijské hry. Slavnostnímu ceremoniálu za 57 milionů dolarů přihlíželi čínský premiér Wen Ťia-pao i zástupci všech 45 olympijských výborů asijského kontinentu. Historicky největších Asijských her se účastní na 9700 sportovců, kteří budou až do 27. listopadu soutěžit o téměř 500 sad medailí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoroční ohňostroj 2010 | Foto: Monika Puchingerová

Všech 45 výprav se divákům představilo netradičně na lodích plujících po Perlové řece. Dva roky po olympiádě tak nejlidnatější země světa hostí další velkou sportovní událost.

Pořadatelé z jihočínského Kuang-čou neponechali v této souvislosti nic náhodně, stejně jako v roce 2008 metropole Peking, a v uplynulých šesti letech investovali do městské výstavby, zlepšení infrastruktury i vybudování samotných sportovišť více než 330 miliard korun.

Kvůli konání her také panují mimořádná bezpečnostní opatření. Jen v Kuang-čou je nainstalováno přes 2,5 milionu kamer a v ulicích hlídá na 800 tisíc dobrovolníků.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme