V Číně začíná sčítání lidu, zapojit se má i Tchajwan

V Číně dnes začíná šesté celostátní sčítání lidu. Nově by se měli sběru dat účastnit nejen Číňané na pevnině, ale i v Hong Kongu, Macau a dokonce Tchajwanu, který Čína považuje za svou provincii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

EXPO 2010. Šanghaj

EXPO 2010. Šanghaj | Foto: Robert Mikoláš

Povinnému poskytnutí údajů by se pak neměli vyhnout ani cizinci, kteří v zemi dlouhodobě žijí. Počet Číňanů pravděpodobně přesáhne miliardu a 300 milionů.

Letošní šesté všečínské sčítání lidu je součástí globální studie o lidech, naplánovaného OSN. U všech obyvatel se navíc budou sbírat i informace o pohlaví, věku, vzdělání, národnosti nebo povolání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čínské celostátní sčítání lidu. Téma pro redaktorku zahraniční redakce Radiožurnálu Kateřinu Procházkovou.

Čína má pak tato čerstvá demografická data využít i k případnému přehodnocení politiky jednoho dítěte. Všechny získané informace budou volně dostupné na webových stránkách čínské vlády.

Poslední sčítání obyvatel nejlidnatější země světa proběhlo před devíti lety a spočítalo, že Číňanů byla jedna miliarda 295 milionů 330 tisíc.

Igor Maňour, Lukáš Vincourek, Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme