V čínském Urumči panuje strach, bezpečnostní jednotky kontrolují celé město

V čínském Sin-ťiangu panují nejpřísnější bezpečnostní opatření. Policie a armáda zcela kontrolují metropoli Urumči. Její obyvatelé, zejména muslimští Ujgurové, neskrývají strach. Bezpečnostní jednotky se připravují na zítřejší 1.výročí etnických střetů, při kterých zahynulo téměř 200 lidí a více než 1700 utrpělo zranění.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Urumči,  metropole autonomní oblasti Sin-ťiang

Urumči, metropole autonomní oblasti Sin-ťiang | Foto: Robert Mikoláš

Všechny křižovatky jsou obsazeny příslušníky bezpečnostních sil, kteří jsou vyzbrojeni automatickými zbraněmi. Vozidla ozbrojené policie zároveň neustále projíždějí městem.

Pohyb obyvatel Urumči sleduje i na 40 tisíc kamer rozmístěných v ulicích. Policisté také kontrolují doklady všech lidí v autobusech i vlacích, kteří cestují do Urumči nebo z metropole Sin-ťiangu odjíždějí.

Na všech příjezdových komunikacích,a to i v nejmenších obcích, jsou zátarasy. Krátce před 1.výročím krvavých etnických střetů také Čína zahájila spolu s Pákistánem společné protiteroristické cvičení, které je podle domácích médií namířeno právě proti ujgurským separatistům.

Robert Mikoláš, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme